KDO JSEM JÁ?

Moje “já” je neustálý pohyb. Ráda plynu s životem a s tím, co ke mně přichází. Učím se, přemýšlím a přijímám. Beru život jako proces osobního růstu a cestu, která je jedinečná a má svůj smysl.

Baví mě objevovat hloubku duše a hledat smysl. To pro mě představuje jóga. Jsem velmi citlivá na vůně a pachy. Dříve mě to spíš obtěžovalo, ale pak jsem pochopila, že je to dar a začala jsem si svého daru s nadšením užívat. Baví mě “sbírat” vůně a užívám si svojí vonnou fantazii (dokážu si představit jak bude vonět vůně ve spojení do směsi).

Hlavní je pro mě chuť cítit, vnímat a tvořit. Je to můj pohon, moje láska, můj flow. Jako tvorbu vnímám vytváření nových vůní i lekce jógy. Ladím se na člověka, který je předemnou a snažím se pro něj otevřít to, co on potřebuje, vytvořit pro něj jeho vlastní vůně nebo cvičení, meditace a relaxace.

Většinu času trávím se svou rodinnou, v přírodě nebo tvorbou. Mám spoustu snů, které si pozvolna plním. Když si chci udělat radost, osvěžit se nebo se očistit, jdu do přírody, zpívám, tančím a směju se. Když se chci ponořit do hloubky nebo se naopak jen protáhnout, cvičím a medituji. Při tom všem mě doprovázejí vůně, které sbírám, tvořím, měním.

KDE JSEM ČERPALA TO, CO UMÍM?

Kromě osobní praxe od roku 2007, včetně speciální praxe v těhotenství a po porodu, jsem certifikovaná lektorka jógy II. třídy (Česká akademie jógy), kde jsem absolvovala na FTVS s prací “Jógová příprava k porodu” .

V Indii, v kolébce jógy, v Rišikeši jsem absolvovala 200 h Yoga Teacher Training (Association for Yoga And Meditation), v Praze pak Kurz Cvičení pro těhotné a po porodu (UNIFY), Kurz Joga pro těhotné v Power Academy a kurz Tajemství pánevního dna (Škola pánevního dna Renaty Sahani). Také mám Rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže (Centrum Regeneračního Vzdělávání), certifikovaný Kurz těhotenských masáží, certifikovaný kurz Reflexní masáže, první stupeň REIKI a Základní kurz aromaterapie (Asociace českých aromaterapeutů). Aktuálně studuji na Institutu aromaterapie program akreditovaný mezinárodní federací profesionálních aromaterapeutů.

Kromě jógy jsem se aktivně věnovala také tanci, taneční a pohybové terapii, různým body-mind přístupům a dlouhodobě jsem se vzdělávala také v oblasti psychosomatiky.

Jógu pro začátečníky, mírně pokročilé i těhotné jsem učila ve studijích Jóga Letná, Třetí Oko, World Class, Slunečnice a ve vlastních prostorech.

Po všech těchto zkušenostech jsem zjistila, že je pro mě prioritou přizpůsobit se potřebám klienta, aby jógová praxe byla co nejúčinější. Proto jsem se rozhodla nabízet individuální lekce ve svém současném projektu individuálních lekcí Tvoje joga. Lekce s radostí doplňuji aromaterapií, masážemi a občas také komorními semináři.