Oleje pro každý typ pleti

Éterické i rostlinné oleje dokážou pomoci v ošetřování všech typů pleti. Je to dar přírody, který není těžké používat. Je to naopak velmi příjemné a voňavé pečování a „léčení“. Aby sis dokázala představit ideální směs pro sebe, napíšu ti teď malý tahák. Všechny z uvedených olejů mám v nabídce a můžeš si z nich nechat namíchat směs na přání nebo společně se mnou vytvořit svůj osobní produkt.

Normální pleť:

Éterické oleje: kadidlo, jasmín, levandule lékařská, palmarosa, růže, santal, benzoe

Rostlinné oleje: jojobový, z vinných hroznů, slunečnicový

Mastná pleť:

Éterické oleje: bergamot, cedr, kadidlo, grep, jalovec, citron, ylang-ylang, benzoe, santal, vavřín

Rostlinné oleje: jojobový, z vinných hroznů, slunečnicový

Suchá pleť:

Éterické oleje: cedr, heřmánek modrý, jasmín, levandule lékařská, palmarosa, geránium, růže, santal, ylang-ylang

Rostlinné oleje: arganový, jojobový, pupalkový, slunečnicový

Citlivá pleť:

Éterické oleje: heřmánek modrý, levandule lékařská, růže, jasmín, santal

Rostlinné oleje: arganový, jojobový, pupalkový, slunečnicový

Zralá pleť:

Éterické oleje: mandarinka, kadidlo, geranium, levandule lékařská, palmarosa, růže, citron, santal

Rostlinné oleje: arganový, jojobový, šípkový, z vinných hroznů, slunečnicový

Pleť s ekzémem:

Éterické oleje: cedr, heřmánek římský, řebříček, santal

Rostlinné oleje: brutnákový, jojobový, lněný, pupalkový, slunečnicový

Pleť s akné:

Éterické oleje: bergamot, cedr, jalovec, levandule lékařská, pačule, tea tree, benzoe, eukalyptus citrovonný, geránium, petitgrain, santal, šalvěj lékařská, vavřín

Rostlinné oleje: brutnákový, jojobový, slunečnicový

 

Oleje jako šípkový nebo arganový se samozřejmě dají použít v péči i o jiné typy pleti než je zralá pleť. Jen je potřeba je smíchat s jinými vhodnými rostlinnými oleji. Arganovému oleji se říká elixír krásy, protože díky svým regeneračním a zvláčňujícím účinkům vyhlazuje a zjemňuje pleť. Šípkový olej zmírňuje stárnutí pleti, redukuje vrásky, hydratuje a hojí jizvičky. Třetí olej, který chci zdůraznit, je olej jojobový. Tomu se říká tekuté zlato a z hlediska složení se vlastně jedná o vosk, i když má konzistenci oleje. Je to můj nejoblíbenější, protože nezanechává mastný film na pokožce, pleť úžasně vyhlazuje a má výborné ochranné účinky, takže především v zimě je nenahraditelný.

A na závěr pár slov o slunečnicovém oleji. Mnoho lidí si slunečnicový olej spojuje pouze s vařením. A je tak trochu zvláštní tento produkt na vaření přijmout jako cenný kosmetický prostředek. Slunečnicový olej ale opravdu dokonale slouží jako neagresivní, málo aromatický, lehce vstřebatelný základ, který lze zkombinovat s jakýmkoli jiným rostlinným nebo éterickým olejem. Jen je potřeba dodržet podmínku bio kvality lisované za studena – ostatně stejně jako u ostatních rostlinných olejů.

Ze všech těchto rostlinných i éterických olejů ti ráda vytvořím osobní produkt nebo tě provedu 60-ti minutovým zážitkem tvorby vlastního produktu.